Procedura umrežavanja Dj DronaSpark  same letilice i džojstika i telefona na sledeći način

Procedura kreće tako što za početak preuzme aplikacija DJ4 iz prodavnice za mobilne aplikacije, pokrene aplikacija sa kojom se putem telefona upravlja letilicom gde postoje koraci opisani šta treba da se radia ali neki detalji su veoma bitni.

Kada je sistem umreženna djojstiku postoji jedna lampica sa leve strane koja nam pokazuje povezanost letilice i džojstika i kada je crvena onda nije uspostavljeno umrežavanje odnosno kada je zelena onda dron i džojstik medjusobno su umreženi !!! Signalne lampice koje svetle na bateriji nemaju lampice na bateriji koja treperi, ona zadnja pokazuje da li je letilica umrežena sa uplavljačkom jedinicom koja može biti džojstik ili sam telefon.

-REGISTARCIJA APLIKACIJE ZA LETENJE (Activate the Aircraft)- prvi korak koji se uvek na početku odradjuje  – podrazumeva registraciju e-maila i kontakta na njihovom sajtu pa pokretanje aplikacije i skeniranje telefonom  QR koda ispod baterije drona ili sa kutije drona u aplikaciji za letenje, postavku baterije i uključenje letilice .

DRON LELILICA  SE UKLJUČUJE –  tako što se na dugmedu za uključenje pritisne jednom i za pola sekunte pusti dugme i ponovo pritisne brzo i kreće paljenje lampica  i to je deo standardne procedure uključenja.

  1. UMREŽAVANJE (Conect the aircraft) – DRONA I DŽOJSTIKA  PREKO TELEFOFNA – vrši se tako što se pokrene aplikacija dron je ugašen uplai dron i džojstik procedurom za uključivanje i tada zadnja lampica za prikaz nivoa batetije ne treperi pa se zatim izadje iz aplikacije na ttelefonu pa ponovo pokrene aplikacija a ugasi i dron i džojstik i ponovo upali da bi počela zadnja lampica nivoa baterije da treperi. Ulazi u aplikaciju na telefonu i krene sa procedurom aktiviranja drona, džojstika i telefona  gde je potrebno skenirati QR kod ispod džojstika i potom:

    1. zadržati dugme za uključenje drona 3 sekunde dok dron ne uradi JEDNOM BIP -što nas sada prvenstveno interesuje u ovom slučaju zatim klikne na aplikaciju sledeći korak gde počne džojstik da bipa i traži frekvenciju na kojoj će se umrežiti sa letilicom što se tek vidi kada crvena lampica sa džojstika postane zelena i tako prikaže da je izvršeno umrežavanje  ! UMREŽAVANJE KADA JE POTPUNO -Dron-Džojstik-Telefon onda aplikacija prikazuje spremnost za letenje ali ako VAM TELEFON NIJE NA LISTI PODRŽANIH TELEFONA ZA LETILICU NEĆE MOĆI DA SE UMREŽI JER NEMA FIZIČKI UGRADJENU TU FREKVENCIJU ZA TROJNU KOMUNIKACIJU I MORA DA SE PROMENI TELEFON. Tu postoji opcija direknog umrežavanja  drona i telefona BEZ džojstika i tako može da se leti ima prenos slike sa kamere ali je ljubiteljima džojstika dosta nezgodno jer je celo upravljanje u samoj aplikaciji i rastojaneje koje je dozvoljeno za letenje je ograničeno jer domet telefona može da izgubi komunikaciju da dronom pa o tom dometu mora da se vodi računa pri takvom upravljanju.
    2. Naglašavamo da ako se dugme za uključenje drona duže drži 6 sekundi uradiće DVA PUTA BIP – što dovodi do vidljivosti wi-fi signala letilice i džojstika
    3. Naglašavamo da ako se dugme za uključenje drona, ako se zadrži 9 sekundi biće TRI PUTA BIP – ŠTO JE TOTALNO RESTARTOVANJE SVEGA PODEŠENOG NA FABRIČKO PODEŠAVANJE I RAZMREŽAVANJE.